Sınav Başarısı

Kanser iyileşebilir, mücadele zihinde başlar

Günümüzde modern hayatın getirdiği işlenmiş gıdalar ile içeceklere daha kolay erişim ve ucuzlaşması, hareketsiz hayat, alkol ve sigara tüketimi gibi alışkanlıkların tüketiminin yaygınlaşması, depresyon ve stresin artması, şişmanlık ve şeker hastalığının salgınlaşması, çevresel kirlilik, gıdalarda kimyasal kalıntıların artması gibi nedenlere bağlı olarak kanser görülme sıklığında giderek artış olmaktadır. Kansere bağlı ölümlerin, kalp-damar sağlığına bağlı ölümleri geçerek ilk sıraya geçmesi beklenmektedir.

Daha fazla bilgi

Hafıza kaybı olanların kurtarıcısı biberiye yağı

Konular     Genel Sağlık     Sınav Başarısı     | 8/26/2016

Hafıza kaybı yaşayan yaşlılarda biberiye yağı koklama gibi basit bir uygulama onların hayatlarını kolaylaştırabilir. Northumbria Üniversitesindeki araştırmacılara göre nane de yaşlıların kayıp anılarını geri getirmede etkili olabilir.

Daha fazla bilgi

Sınava girecek öğrencilere ipuçları

Gazete Haberi: İç Hastalıkları Uzmanı ve Tıbbi Onkolog Prof. Dr. Canfeza Sezgin, sınava girecek öğrencilerin daha başarılı olabilmesi için zihinsel aktivitelerini artırmaları yönünde, 6 öneride bulundu.

Daha fazla bilgi

Zihinsel Odaklanmayı Nasıl Arttırabiliriz?

Konular     Sınav Başarısı     | 2/25/2016

Öğrenme okulda başarının önemli bir parçasıdır. Fakat insanların çoğu için bu sıkıcıdır. Okulda bir çok şey çalışmaktan daha çekici ve dikkatin odaklanmasını bozabilir. Ancak bazı basit çalışma alışkanlıkları doğal odaklanma yeteneğinizi arttırmada yardımcıdır. Sonuç almak için biraz çaba ve özveri gerekse de elde ettiğiniz başarı buna değecektir. Çalışmaya başladığınız her zaman zihinsel odaklanma için bir yada iki basit önlemi stratejinize ekleyin.

Daha fazla bilgi
<1>

İLETİŞİM BİLGİLERİ

 • Adres
  Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad. No: 11 Terrace Fulya Center No: 1 Daire: 33
  Fulya /Şişli - İSTANBUL
 • E Posta
  info@canfezasezgin.com
 • Randevu
  Hafta İçi : 09:00 - 18:00
  Cumartesi : 10:00 - 15:00
 • Telefon
  0212 215 50 27 - 0212 215 50 28

BASIN KÖŞESİ

© 2016 Prof. Dr. Canfeza Sezgin
Admin