Rahim Kanseri

Kanser iyileşebilir, mücadele zihinde başlar

Günümüzde modern hayatın getirdiği işlenmiş gıdalar ile içeceklere daha kolay erişim ve ucuzlaşması, hareketsiz hayat, alkol ve sigara tüketimi gibi alışkanlıkların tüketiminin yaygınlaşması, depresyon ve stresin artması, şişmanlık ve şeker hastalığının salgınlaşması, çevresel kirlilik, gıdalarda kimyasal kalıntıların artması gibi nedenlere bağlı olarak kanser görülme sıklığında giderek artış olmaktadır. Kansere bağlı ölümlerin, kalp-damar sağlığına bağlı ölümleri geçerek ilk sıraya geçmesi beklenmektedir.

Daha fazla bilgi

Rahim Ağzı Kanserinde yeni gelişmeler

Konular     Rahim Kanseri     Serviks Kanseri     | 2/18/2016

2 Haziran 2013 tarihinde ASCO isimli dünyanın en büyük kanser kongresinde açıklanan çalışmalar, ileri evre rahim ağzı kanseri tedavisinde yeni bir açılımı ve rahim ağzı kanserinde ucuz-pratik tarama yöntemi geliştirilmesini sağlamıştır. İleri vre rahim ağzı kanseri olan hastalarda yapılan çalışmada kemoterapinin yanında bevacuzimab isimli akıllı ilacın eklenmesi ile ortalama yaşam sürelerinin 12 aydan, 16 aya çıkmasının sağlandığı gösterildi. Ayrıca yanıt alma şansının da % 36’ dan, bevacuzimab eklenmesi ile % 46’ ya çıktığı saptanmıştır.

Daha fazla bilgi

RAHİM KANSERİNE KARŞI KAHVE, BİBER, KETEN TOHUMU, SOYA, YEŞİL ÇAY

Konular     Rahim Kanseri     | 2/25/2016

Rahim kanseri, genellikle rahimin iç yüzünü döşeyen endometrium tabakasından gelişir, endometrium kanseri ismi de verilir. Kadınlarda sık görülen kanserler arasındadır.

Daha fazla bilgi

Serviks (Rahimağzı) Kanserine karşı su teresi, ekinezya ve yeşil çay ile korunun

Konular     Rahim Kanseri     Serviks Kanseri     | 2/25/2016

Pap smear testi; servikste (rahimağzı) kansere dönüşebilecek hastalığı bulunan ya da serviks kanseri için yüksek risk taşıyan kadınları belirleyen bir tarama testidir. Smear yönteminin güvenilirliği, örneğin alınma tekniğine ve sitolog tarafından yeterli incelenmesine bağlıdır. Pap testinin invaziv kanserde kanseri atlama olasılığının % 50 olması nedeniyle pap testi negatif bile olsa, serviksde gözle görülür bir lezyon varlığında mutlaka biyopsi yapılmalıdır. Serviks muayenesinin rahatlıkla yapılabilmesi nedeni ile hastalığın ve tedaviye cevabın değerlendirilmesi konusunda hekime avantaj sağlar.

Daha fazla bilgi
<1>

İLETİŞİM BİLGİLERİ

 • Adres
  Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad. No: 11 Terrace Fulya Center No: 1 Daire: 33
  Fulya /Şişli - İSTANBUL
 • E Posta
  info@canfezasezgin.com
 • Randevu
  Hafta İçi : 09:00 - 18:00
  Cumartesi : 10:00 - 15:00
 • Telefon
  0212 215 50 27 - 0212 215 50 28

BASIN KÖŞESİ

© 2016 Prof. Dr. Canfeza Sezgin
Admin