Stres

Kanser iyileşebilir, mücadele zihinde başlar

Günümüzde modern hayatın getirdiği işlenmiş gıdalar ile içeceklere daha kolay erişim ve ucuzlaşması, hareketsiz hayat, alkol ve sigara tüketimi gibi alışkanlıkların tüketiminin yaygınlaşması, depresyon ve stresin artması, şişmanlık ve şeker hastalığının salgınlaşması, çevresel kirlilik, gıdalarda kimyasal kalıntıların artması gibi nedenlere bağlı olarak kanser görülme sıklığında giderek artış olmaktadır. Kansere bağlı ölümlerin, kalp-damar sağlığına bağlı ölümleri geçerek ilk sıraya geçmesi beklenmektedir.

Daha fazla bilgi

İntegratif Kanser Tedavisinde Kilit Hormon: İnsülin

Günümüzde kanser gelişme sürecinin oldukça karmaşık olduğu, kanser tedavisinde sadece tıbbi tedavileri kullanmanın başarı şansının çok yüksek olmadığı bilinmektedir. İnsülin ve kanser ilişkisi son zamanlarda önem kazanmaya başlayan konulardan birisidir.

Daha fazla bilgi

Sınava girecek öğrencilere ipuçları

Gazete Haberi: İç Hastalıkları Uzmanı ve Tıbbi Onkolog Prof. Dr. Canfeza Sezgin, sınava girecek öğrencilerin daha başarılı olabilmesi için zihinsel aktivitelerini artırmaları yönünde, 6 öneride bulundu.

Daha fazla bilgi

Sinsi katil depresyon kanser hastalarının hayatını kısaltıyor

Konular     Kanserle Mücadele     Stres     | 3/10/2016

Zihinsel olarak sağlıklı olmak ve kendini iyi hissetmek kanserin seyrini olumlu etkilemektedir. Kanser tanısından sonra hastaların büyük çoğunluğunda depresyon gelişmektedir. Bir bölümü klinik olarak saptanabilirken, bir bölümü bulgu vermeyen maskeli depresyon geçirmektedir.

Daha fazla bilgi

Stres ve sıkıntı saldırgan meme kanseri riskini arttırıyor

Konular     Meme Kanseri     Stres     | 5/23/2015

Özellikle sosyal destek olmadan kronik (süreğen) strese maruz kalınmasının saldırgan tipte meme kanseri gelişimine neden olabildiği gözlenmiştir.

Daha fazla bilgi

Stresle Savaşmanın Yolları

Konular     Stres     | 2/29/2016

Stres günümüzün en önemli sorunlarından birisi olup iş ve çalışma hayatımızı etkiler

Daha fazla bilgi

Stres-Meme Kanseri

Konular     Meme Kanseri     Stres     | 2/25/2016

Günümüzde hastalıklara karşı direncin arttırılmasında moralin iyi tutulması, stresin azaltılması ve inancın kuvvetlendirilmesinin önemi hep vurgulanır. Kanser hastalıklarında tedavi kadar az önce bahsettiğim hususların önemi büyüktür. Erken evre meme kanseri hastalarının % 30’ unda dolaşımda serseri mayın gibi dolaşan kanser hücreleri bulunmaktadır. Bu kanser hücreleri organlara yerleşmedikçe ciddi bir tehlike oluşturmamaktadır. Ama stres, depresyon, bağışıklık sisteminin zayıflaması ve şiddetli travmalar (büyük cerrahi operasyonlar gibi) vücut direncinin kırılarak kanser hücrelerinin organlara yerleşmesini sağlamaktadır. - See more at: http://www.canfezasezgin.com/Home/Icerik/STRES-MEME-KANSERI-HUCRELERININ-KEMIGE-SICRAMASINI-KOLAYLASTIRIR#sthash.wOKcwkjT.dpuf

Daha fazla bilgi
<1>

İLETİŞİM BİLGİLERİ

 • Adres
  Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad. No: 11 Terrace Fulya Center No: 1 Daire: 33
  Fulya /Şişli - İSTANBUL
 • E Posta
  info@canfezasezgin.com
 • Randevu
  Hafta İçi : 09:00 - 18:00
  Cumartesi : 10:00 - 15:00
 • Telefon
  0212 215 50 27 - 0212 215 50 28

BASIN KÖŞESİ

© 2016 Prof. Dr. Canfeza Sezgin
Admin