Ağız ve Boğaz Sağlığı

Kanser iyileşebilir, mücadele zihinde başlar

Günümüzde modern hayatın getirdiği işlenmiş gıdalar ile içeceklere daha kolay erişim ve ucuzlaşması, hareketsiz hayat, alkol ve sigara tüketimi gibi alışkanlıkların tüketiminin yaygınlaşması, depresyon ve stresin artması, şişmanlık ve şeker hastalığının salgınlaşması, çevresel kirlilik, gıdalarda kimyasal kalıntıların artması gibi nedenlere bağlı olarak kanser görülme sıklığında giderek artış olmaktadır. Kansere bağlı ölümlerin, kalp-damar sağlığına bağlı ölümleri geçerek ilk sıraya geçmesi beklenmektedir.

Daha fazla bilgi

Ağız yaralarına (Aft) dur deyin

Konular     Ağız ve Boğaz Sağlığı     | 2/25/2016

Dengesiz beslenme, stresler, antibiyotik kullanımı, aşırı, B vitamini eksikliği, kansızlık, fındık, fıstık gibi sert yiyecekler, sert kıllı diş fırçaları, yanak ve dudak içinin ısırılması, diş macunu içinde köpürtücü olarak kullanılan sodyum lauril sülfat, Behçet hastalığı, AİDS’ de aft görülür. Sık ağız yarası çıkan kişiler mutlaka hekime başvurmalıdır.

Daha fazla bilgi

Boğaz Ağrısına karşı ekinezya, adaçayı ve bal

Konular     Ağız ve Boğaz Sağlığı     | 2/25/2016

Havaların soğuması ile birlikte farenjit ve boğaz ağrısı yakınmaları sık olarak görülmeye başlandı. Boğaz ağrısı rahatsızlık verici etkisi ile ciddi bir sorun olmasa da yaşamı olumsuz etkiler. Boğaz ağrısında yakınmaları azaltmak ve iyileşmeyi hızlandırmak için neler yapılabileceği ile ilgili pratik öneriler var.

Daha fazla bilgi
<1>

İLETİŞİM BİLGİLERİ

 • Adres
  Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad. No: 11 Terrace Fulya Center No: 1 Daire: 33
  Fulya /Şişli - İSTANBUL
 • E Posta
  info@canfezasezgin.com
 • Randevu
  Hafta İçi : 09:00 - 18:00
  Cumartesi : 10:00 - 15:00
 • Telefon
  0212 215 50 27 - 0212 215 50 28

BASIN KÖŞESİ

© 2016 Prof. Dr. Canfeza Sezgin
Admin