Şeker Hastalığı

Kanser iyileşebilir, mücadele zihinde başlar

Günümüzde modern hayatın getirdiği işlenmiş gıdalar ile içeceklere daha kolay erişim ve ucuzlaşması, hareketsiz hayat, alkol ve sigara tüketimi gibi alışkanlıkların tüketiminin yaygınlaşması, depresyon ve stresin artması, şişmanlık ve şeker hastalığının salgınlaşması, çevresel kirlilik, gıdalarda kimyasal kalıntıların artması gibi nedenlere bağlı olarak kanser görülme sıklığında giderek artış olmaktadır. Kansere bağlı ölümlerin, kalp-damar sağlığına bağlı ölümleri geçerek ilk sıraya geçmesi beklenmektedir.

Daha fazla bilgi

Çağın salgın hastalığı şeker hastalığına karşı doğal savaş

Konular     Şeker Hastalığı     | 2/25/2016

Şeker hastalığı (diyabetes mellitus), dünyada giderek artan ve gelecekte de en önemli sağlık sorunu olmaya devam edecek, büyük kitleleri etkileyen sağlık sorunudur. Modern hayatın getirdiği hareketsizlik, gıdalara kolay ve daha ucuza erişimin olması, işlenmiş ve kalorisi yüksek fast food tarzı beslenmenin yaygınlaşması, kimyasal kirlilik ile en önemlisi bel çevresinin artması ile karakterize olan şişmanlık şeker hastalığının nedenidir.

Daha fazla bilgi

İntegratif Kanser Tedavisinde Kilit Hormon: İnsülin

Günümüzde kanser gelişme sürecinin oldukça karmaşık olduğu, kanser tedavisinde sadece tıbbi tedavileri kullanmanın başarı şansının çok yüksek olmadığı bilinmektedir. İnsülin ve kanser ilişkisi son zamanlarda önem kazanmaya başlayan konulardan birisidir.

Daha fazla bilgi

Şeker hastalığından korunmada diyet yapamıyorsanız tempolu yürüyün

Konular     Şeker Hastalığı     | 9/30/2016

Diabetologia’da yayınlanan bir çalışmaya göre tempolu yürüyüş şeker hastalığının başlangıç aşamasında olan hastalarda kan şekerini kontrol etmek için koşudan daha etkili bulundu.

Daha fazla bilgi

Şeker hastalığınız varsa dikkatli okuyun ve yaşam tarzınızı değiştirin

1980 yılına göre, 2005 yılında şeker hastalığı oranı 2 kat artış göstermiştir. Modern hayat, tembellik, beslenme, egzersiz yapmama ve şişmanlık bu artışın en önemli nedenidir. Tip 2 şeker hastalığının kendi sorunlarının olması yanı sıra kanser sıklığında artışa neden olur, kanser hastalarında da yaşam sürelerini olumsuz etkiler, hastalığın daha çabuk nüks etmesine ve yaşam sürelerinin daha kısa neden olur.

Daha fazla bilgi
<1>

İLETİŞİM BİLGİLERİ

 • Adres
  Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad. No: 11 Terrace Fulya Center No: 1 Daire: 33
  Fulya /Şişli - İSTANBUL
 • E Posta
  info@canfezasezgin.com
 • Randevu
  Hafta İçi : 09:00 - 18:00
  Cumartesi : 10:00 - 15:00
 • Telefon
  0212 215 50 27 - 0212 215 50 28

BASIN KÖŞESİ

© 2016 Prof. Dr. Canfeza Sezgin
Admin