Çocuk Sağlığı

Kanser iyileşebilir, mücadele zihinde başlar

Günümüzde modern hayatın getirdiği işlenmiş gıdalar ile içeceklere daha kolay erişim ve ucuzlaşması, hareketsiz hayat, alkol ve sigara tüketimi gibi alışkanlıkların tüketiminin yaygınlaşması, depresyon ve stresin artması, şişmanlık ve şeker hastalığının salgınlaşması, çevresel kirlilik, gıdalarda kimyasal kalıntıların artması gibi nedenlere bağlı olarak kanser görülme sıklığında giderek artış olmaktadır. Kansere bağlı ölümlerin, kalp-damar sağlığına bağlı ölümleri geçerek ilk sıraya geçmesi beklenmektedir.

Daha fazla bilgi

Hiperaktif çocuğu olanlar ne yapmalı?

Konular     Çocuk Sağlığı     | 2/25/2016

Gündüzleri sık olarak dalmak, dikkati toplamada güçlük, söylenenleri takip etmemek veya dinlememek, planlı olarak yapılan aktivitelerde sık olarak sorun yaşamak kitap, kalem veya oyuncak gibi ihtiyaç duyulan objeleri sık olarak unutmak veya kaybetmek, okul ödevleri ve diğer görevleri tamamlamamak, oturmakta zorlanmak ve daimi hareket halinde olmak, aşırı konuşmak, diğerlerinin konuşmalarını veya oyunlarını bölmek ve bozmak, nedensiz huzursuzluk geçirmek, çok kolay öfke krizine girmek, gittiği bir yerden sorunsuz olarak geri dönmesini beklemek gibi bulgularda akla gelmelidir.

Daha fazla bilgi

Sınava girecek öğrencilere ipuçları

Gazete Haberi: İç Hastalıkları Uzmanı ve Tıbbi Onkolog Prof. Dr. Canfeza Sezgin, sınava girecek öğrencilerin daha başarılı olabilmesi için zihinsel aktivitelerini artırmaları yönünde, 6 öneride bulundu.

Daha fazla bilgi
<1>

İLETİŞİM BİLGİLERİ

 • Adres
  Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad. No: 11 Terrace Fulya Center No: 1 Daire: 33
  Fulya /Şişli - İSTANBUL
 • E Posta
  info@canfezasezgin.com
 • Randevu
  Hafta İçi : 09:00 - 18:00
  Cumartesi : 10:00 - 15:00
 • Telefon
  0212 215 50 27 - 0212 215 50 28

BASIN KÖŞESİ

© 2016 Prof. Dr. Canfeza Sezgin
Admin