Kanserden Korunmak

Kanser iyileşebilir, mücadele zihinde başlar

Günümüzde modern hayatın getirdiği işlenmiş gıdalar ile içeceklere daha kolay erişim ve ucuzlaşması, hareketsiz hayat, alkol ve sigara tüketimi gibi alışkanlıkların tüketiminin yaygınlaşması, depresyon ve stresin artması, şişmanlık ve şeker hastalığının salgınlaşması, çevresel kirlilik, gıdalarda kimyasal kalıntıların artması gibi nedenlere bağlı olarak kanser görülme sıklığında giderek artış olmaktadır. Kansere bağlı ölümlerin, kalp-damar sağlığına bağlı ölümleri geçerek ilk sıraya geçmesi beklenmektedir.

Daha fazla bilgi

B17 vitamini kanser tedavisinde yararlı değildir.

B17’ nin çok sayıda isimi mevcut olup bunlar; leatril, amigdalin, bitter almond, apricot kemels, Xing Ren, amygdaloside, nitriloside, Prunus amygdalus, Tao ren, Semen persica veya prunasin’dir. Günümüzde ülkemizde giderek popüler olmaya başlayan kanserin alternatif tedavi yaklaşımları ile tedavisinin bir örneği de “leatrile”dir. Leatrile eksikliğinin kansere neden olduğu, normal hücrelerden daha çok kanser hücrelerini hedef aldığı, kanserin bir metabolik hastalık olduğuna dair bir söylemle satışı yapılmaktadır. Fakat bu görüşleri destekleyecek hiç bir bilimsel veri bulunmamakta olup bunun yanlış olduğu da gösterilmiştir.

Daha fazla bilgi

Baş ve boyun kanseri olan hastalarda tedaviye geç başlanması yaşam süresini kısaltıyor

Dil, orofarinks, larinks (gırtlak) veya hipofarinks için küratif tedavi alan 51 655 hasta değerlendirmeye alınmıştır. Tanı sonrası tedaviye başlanmasına kadar geçen süre 46-52 gün arasında olanlarda ortalama yaşam süresi 71.9 ay, 62-67 gün olanlarda ortalama yaşam süresi 61 ay, 67 günden fazla süre geçenlerde ortalama yaşam süresi ise 46.6 ay olarak bulunmuştur.

Daha fazla bilgi

Bu gıdaları tüketerek Yaşam Sürenizi Uzatabilirsiniz

Konular     Genel Sağlık     Kanserden Korunmak     | 8/9/2016

Öğünlerimizin sağlıklı gıdalardan oluşmasının çok önemli olduğu bir kez daha kanıtlandı. Araştırmalara göre bitkisel kaynaklı tam tahıllı besinler sofralarda bulundurulmuyorsa, mutlaka yer açılmalı ve başköşeye konmalıdır.

Daha fazla bilgi

Çocuklarda dikkat ve davranış bozukluğu yapan şekerli gazlı içeceklerde dünyada tartışılan konu: Vergi

Çocuklarda dikkat ve davranış bozukluğu yapan şekerli gazlı içeceklerde dünyada tartışılan konu: Vergi

Daha fazla bilgi

Diyet ve Fiziksel Aktivite ile İlgili Tavsiyelere Uyarsanız Kanser ve Ölüm Riskini Azaltabilirsiniz!

Diyet ve Fiziksel Aktivite ile İlgili Tavsiyelere Uyarsanız Kanser ve Ölüm Riskini Azaltabilirsiniz! Kanserde en etkili ve kesin tedavi KANSERDEN KORUNMAK’ tır

Daha fazla bilgi

Halı sahada kanser riski ve azaltma yolları

Konular     Kanserden Korunmak     | 2/8/2016

Halı sahaların hammaddesi çoğunlukla eskimiş lastiklerdir. Eskimiş lastiklerde cıva, kurşun, benzen, arsenik ve diğer kanserojenleri içeren çok sayıda bileşen bulunmaktadır. Halı saha parçalarının yanlışlıkla yutulması veya düşme esnasında oluşan sıyrık ve yaralarla temas etmesi, ağır metallerin vücuda geçmesine neden olmaktadır. Özellikle sporcular arasında kalecilerde daha fazla kanser görülmesi, bu görüşü desteklemektedir.

Daha fazla bilgi

İsrail’ de kanser yok (mu?)

Bazen internette gezinirken karşımıza yalan yanlış bilgiler çıkmakta ve bazen yalanlar basit olduğu kadar çekici olduğu için popüler haber olmaktadır. Bunun sonucu olarak da hastalarımızdan da sık olarak sorular gelmektedir. Doktor olarak görevlerimizden birisi de halkı doğru kaynak ve bilgilerle aydınlatmaktır. Bunu biz yapmazsak yalana, ilk söyleyen sahibi bile inanır!

Daha fazla bilgi

Kalınbağırsak kanserinde kahvenin kırk yıl hatırı var

Kalınbağırsak kanseri tedavisinden sonra kilo alımı, hareketsiz hayat, insülin direnci ve glisemik endeksi yüksek gıdaların tüketimi hastalık tekrarı riskini arttırır.

Daha fazla bilgi
<1234>

İLETİŞİM BİLGİLERİ

 • Adres
  Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad. No: 11 Terrace Fulya Center No: 1 Daire: 33
  Fulya /Şişli - İSTANBUL
 • E Posta
  info@canfezasezgin.com
 • Randevu
  Hafta İçi : 09:00 - 18:00
  Cumartesi : 10:00 - 15:00
 • Telefon
  0212 215 50 27 - 0212 215 50 28

BASIN KÖŞESİ

© 2016 Prof. Dr. Canfeza Sezgin
Admin