Gastrit

Kanser iyileşebilir, mücadele zihinde başlar

Günümüzde modern hayatın getirdiği işlenmiş gıdalar ile içeceklere daha kolay erişim ve ucuzlaşması, hareketsiz hayat, alkol ve sigara tüketimi gibi alışkanlıkların tüketiminin yaygınlaşması, depresyon ve stresin artması, şişmanlık ve şeker hastalığının salgınlaşması, çevresel kirlilik, gıdalarda kimyasal kalıntıların artması gibi nedenlere bağlı olarak kanser görülme sıklığında giderek artış olmaktadır. Kansere bağlı ölümlerin, kalp-damar sağlığına bağlı ölümleri geçerek ilk sıraya geçmesi beklenmektedir.

Daha fazla bilgi

Gastrit Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Konular     Gastrit     | 2/8/2016

Gastrit midenin içini döşeyen mukoza isimli epitel tabakasının bir iltihabıdır. Gastrit, pek çok nedene bağlı gelişebilir. En sık nedeni, aynı zamanda mide ülserine neden olan Helicobacter pylori isimli bakterinin yaptığı enfeksiyondur. Otoimmün hastalıklar, safranın mideye geri kaçması, ya da uzun süreli nonsteroid antienflamatuar ilaçlar (NSAİİ), (Ibuprofen gibi) kullanımı gastrite neden olabilir.

Daha fazla bilgi

Gastrite bağlı ağız kokusuna nutrisyonel destek Kırmızı Kore Gingseni

Konular     Gastrit     | 2/25/2016

Gastrit kişiye rahatsızlık vermesi ve bazı türlerinin kanser riskini arttırması nedeni ile sık görülen ama önemsenmeyen hastalıklardan birisidir.

Daha fazla bilgi
<1>

İLETİŞİM BİLGİLERİ

 • Adres
  Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad. No: 11 Terrace Fulya Center No: 1 Daire: 33
  Fulya /Şişli - İSTANBUL
 • E Posta
  info@canfezasezgin.com
 • Randevu
  Hafta İçi : 09:00 - 18:00
  Cumartesi : 10:00 - 15:00
 • Telefon
  0212 215 50 27 - 0212 215 50 28

BASIN KÖŞESİ

© 2016 Prof. Dr. Canfeza Sezgin
Admin