Kanserle Mücadele

YouTube video player
KANSERLE YAŞAMAK MÜMKÜN MÜ?

KANSERLE YAŞAMAK MÜMKÜN MÜ?

KANSERDEN NASIL KORUNMALI?

KANSERDEN NASIL KORUNMALI?

BİTKİLERİN KANSER TEDAVİSİNDEKİ GÜCÜ

BİTKİLERİN KANSER TEDAVİSİNDEKİ GÜCÜ

BİTKİSEL YÖNTEMLERLE KANSER TEDAVİ EDİLEBİLİR Mİ?

BİTKİSEL YÖNTEMLERLE KANSER TEDAVİ EDİLEBİLİR Mİ?

Kanser Tedavisinde Bütüncül Tedavi: İmmunoonkotermi

Konular     İmmunoterapi     Kanserle Mücadele     | 7/3/2018

Kanser sıklığı çeşitli nedenlere bağlı giderek artarken 2030 yılında hastalıklara bağlı ölüm nedenlerinin 1. nedeni olması beklenmektedir. Bağışıklık sisteminin kanserden korunmada ve kanser tedavisinde önemli rol oynadığı iyi bilinmektedir. Son yıllarda immunoterapi yani bağışıklık sistemini temel alan kanser tedavileri ruhsat alıp kullanılmaya başlanmıştır.

Daha fazla bilgi

Hipertermi kanserin yardımcı tedavisinde nasıl yarar sağlar?

Konular     Hipertermi     Kanserle Mücadele     | 7/3/2018

Hipertermi genel olarak radyoterapi (ışın tedavisi) ve kemoterapi gibi diğer kanser tedavilerinin yanında yardımcı tedavi olarak kullanılır. Hipertermi bazı kanser hücrelerinin radyoterapiye daha iyi yanıt vermesine yardımcı olabilir veya radyoterapinin hasar veremediği kanser hücrelerine hasar verebilir. Ayrıca kanser kitlesinde oksijenlenmeyi ve kan dolaşımını arttırarak tıbbi tedavinin etkinliğinin arttırılmasına destek olur.

Daha fazla bilgi

Bitkisel Tedavi Kanser Tedavisinin Yan Etkilerini Azaltıyor

Konular     Fitoterapi     Kanserle Mücadele     | 7/3/2018

Bitkisel tedavilerin kanserde yararı ile ilişkili bilimsel çalışmalar giderek artıyor. Geçtiğimiz haftalarda A.B.D. de yapılan onbinlerce meslektaşımızın katıldığı 2017 ASCO toplantısında sunulan bir çalışmada iki haftada bir FOLFOX kemoterapisi alan kolorektal kanserli hastalara standardize korean ginseng verilmesinin yararı değerlendirilmiştir.

Daha fazla bilgi

Ölümsüz Kanser Kök Hücresi Aşil'i Topuğundan Vurarak Öldürmek

Konular     Fitoterapi     Kanserle Mücadele     | 7/3/2018

Kanser kök hücreleri tedavilere rağmen kanser hücrelerinin hayatta kalmasından, kanserin tekrarlamasından, ilaçlara yanıt alınamamasından ve kanserin uzak organlara sıçrama yapmasından sorumlu ana nedendir. Kanser kök hücrelerinin öldürülmesi kanserin yok edilmesinin temelini oluşturur.

Daha fazla bilgi

Metronomik Kanser Tedavisi

Günümüzde kanser tedavisinde kullanılan bazı kemoterapi ilaçlarının düşük dozlarda kullanılarak daha az yan etki ile başarı elde edilebileceğine dair veriler elde edilmektedir. Bu tür kemoterapi rejimlerine örnek Metronomik Kemoterapi’ dir.

Daha fazla bilgi

Bu kanser türlerinin yaşam süresi 10 yıl veya daha fazla olabilir

Konular     Kanserle Mücadele     | 2/11/2018

Kanser tanısı konması bir zamanlar ölüm cezası almak gibiydi. Ancak yayınlanan yeni bir rapora göre sık görülen kanser tanısı alan insanlar ilk tanıdan itibaren 10 yıl veya daha fazla yaşayabiliyor.

Daha fazla bilgi

Kanser ve ölümsüzlük kavramlarının kesiştiği hassas nokta: TELOMERLER

Telomerler DNA dizilerinin ucunda bulunan ve genetik şifreyi koruyan nükleotit dizileridir. Normal bir hücre her bölünüşünde telomer boyu yaklaşık olarak 100 baz çifti kısalır. Telomeraz enzimi telomerlerin yapılmasını sağlayarak bu kısalmayı engeller. Fakat sağlıklı hücrelerde telomeraz aktivitesinin az olması bir süre sonra telomerlerin aşırı kısalmasına ve hücrenin bölünmesinin durarak ölmesine neden olur. Kanser hücreleriyse sahip oldukları yüksek telomeraz enzimi sayesinde neredeyse sonsuza kadar çoğalma yeteneğine sahiptir.

Daha fazla bilgi

Kanser tedavisinde kullanılan doğal veya bitkisel ilaçlar

Konular     Fitoterapi     Kanserle Mücadele     | 10/26/2017

Kanser tedavisinde kullanılan bitkisel veya doğal ilaçlar sadece onkoloji uzmanları tarafından reçete edilebilmekte ve tedavide kullanılabilmektedir. Kanserin tedavisinde kullanılan doğal veya bitkisel ilaçlar, klinik çalışmalardan geçmiş, kanserin tedavisinde etkinliği gösterilmiş ve insanlarda kullanım için onaylanmış bitkilerden elde edilen doğal bileşenlerdir. Bu bileşenler ilk başta çok fazla miktarda bitki kullanılarak elde edilebilirken günümüzün yeni teknolojisinde modern sentezleme yöntemleri ile ilaç fabrikalarında bitkiler kullanılmadan elde edilmektedir. Bu da bitkilerin soylarının kurumasının önüne geçmektedir.

Daha fazla bilgi

Kanser immunoterapisi

İmmun sistem yani bağışıklık sistemi vücudumuzu zararlı madde veya mikroskobik canlılara karşı koruyan savunma sistemidir. İmmun sistemde stres, depresyon, alkol / sigara gibi zararlı alışkanlıklar, beslenme bozukluğu, işlenmiş gıdalar, çevre kirliliği, ağır metaller, genetik yatkınlık ve müzmin - kronik sağlık sorunları gibi nedenlerle bozukluklar oluşmaktadır.

Daha fazla bilgi

Akciğer Kanserinde onay alan ikili tedavi

Avrupa Komisyonu, ileri evre veya opere edilemeyen lokal ileri evre EGFR mutasyonu olan küçük hücreli dışı akciğer kanserinin tedavisinde ilk seçenek olarak çeşitli ilaçlarının birlikte kullanılmasını onayladı.

Daha fazla bilgi

İLETİŞİM BİLGİLERİ

 • Adres
  Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad. No: 11 Terrace Fulya Center No: 1 Daire: 33
  Fulya /Şişli - İSTANBUL
 • E Posta
  info@canfezasezgin.com
 • Randevu
  Hafta İçi : 09:00 - 18:00
  Cumartesi : 10:00 - 15:00
 • Telefon
  0212 215 50 27 - 0212 215 50 28
 • WhatsApp
  0505 239 8959

BASIN KÖŞESİ

© 2016 Prof. Dr. Canfeza Sezgin
Admin