Mide Kanseri

Kanser iyileşebilir, mücadele zihinde başlar

Günümüzde modern hayatın getirdiği işlenmiş gıdalar ile içeceklere daha kolay erişim ve ucuzlaşması, hareketsiz hayat, alkol ve sigara tüketimi gibi alışkanlıkların tüketiminin yaygınlaşması, depresyon ve stresin artması, şişmanlık ve şeker hastalığının salgınlaşması, çevresel kirlilik, gıdalarda kimyasal kalıntıların artması gibi nedenlere bağlı olarak kanser görülme sıklığında giderek artış olmaktadır. Kansere bağlı ölümlerin, kalp-damar sağlığına bağlı ölümleri geçerek ilk sıraya geçmesi beklenmektedir.

Daha fazla bilgi

Kanser Tedavisinde FLOT Şeması Daha Etkili

Konular     Kanserle Mücadele     Mide Kanseri     | 6/19/2017

Geçtiğimiz haftalarda yapılan 2017 ASCO toplantısında kanser ile ilişkili yeni gelişmeler ve çalışmalar sunuldu.

Daha fazla bilgi

Mide Kanseri Evreleri ve Yaşam Süresi

Konular     Mide Kanseri     | 4/3/2013

Evre 1 hastaların % 75 – 80’ inin, Evre 2 hastaların yarısının, Evre 3 hastaların % 5-25’ inin, Evre 4 hastaların % 2-3’ ünün 10 yıl yaşam şansı bulunmaktadır.

Daha fazla bilgi

Mide kanseri nasıl tedavi edilir?

Konular     Mide Kanseri     | 9/7/2016

Burada cerrahın daha önceki mide kanseri ameliyatı yapıp yapmadığı, yılda kaç vaka yaptığı gibi deneyimi gösteren veriler, ameliyatın başarısında belirleyicilerden birisidir. Ana belirleyici faktör ise kanserin büyüklüğü, len bezlerine ve çevre organlara geçip geçmediğidir.

Daha fazla bilgi

Mide kanseri nasıl teşhis edilir?

Konular     Mide Kanseri     | 4/3/2013

Özellikle köprücük kemiğinin üstünde lenf bezesinin hissedilmesi, karaciğerde büyüme, göbek deliği (umblikus) ile iman tahtası (sternum) arasındaki sahada kitle ele gelmesi, karında sıvı artışına bağlı şişlik saptanması (kurbağa karnı) veya makattan muayenede (rektal tuşe) karın içinde sert kitlelerin ele gelmesi mide kanserinin bulguları arasındadır.

Daha fazla bilgi

Mide Kanseri Nedir?

Konular     Mide Kanseri     | 7/29/2015

Mide kanseri, midenin iç yüzünü döşeyen epitel olarak isimlendirilen zar tabakasından kaynaklanan kötü huylu ve saldırgan bir kanser çeşididir. Son 60 yıldır mide kanserinin görülme sıklığında belirgin bir düşüş sağlanmıştır. Bunun en önemli nedeni de buzdolabı sayesinde taze gıda tüketiminin artması, gıdaların saklanmasında kullanılan koruyucu ve tuzun giderek daha az kullanılması, meyve ve sebze tüketiminin artması, h. Pylori enfeksiyonunun antibiyotiklerle kontrol altına alınmasıdır.

Daha fazla bilgi

Mide kanseri riskini nasıl azaltabiliriz?

Konular     Mide Kanseri     | 2/9/2016

Mide kanserinin görülme sıklığı 100.000 kişide 15 olup, erkeklerde daha fazla görülür. Mide kanseri erken tanı konsa bile ameliyat sonrası sıçrama ve tekrarlama riski yüksektir. Bu nedenle kansere bağlı ölümlerin önemli bir nedenini oluşturur.

Daha fazla bilgi

Mide Kanseri Vakaları

Konular     Mide Kanseri     | 3/23/2016

Mide Kanseri Vakaları

Daha fazla bilgi

Mide kanserinden nasıl korunuruz?

Konular     Kanserden Korunmak     Mide Kanseri     | 2/28/2016

Dünyada 40 yaşın altında mide kanseri nadir iken ülkemizde ben ve diğer onkologların dikkatini çekecek şekilde çok sayıda genç hasta bulunmaktadır. İzlediğim mide kanseri hastalarının yarısı 40 yaş altındaki hastalardan oluşmaktadır. Bunu yıllarca ülkemizde yağ sıkıntısına bağlı kızartma yağlarının biriktirilip defalarca kullanılması, fast food alışkanlığının artması, mangal – döner gibi yanık gıda tüketiminin artması, sigara tüketiminin yaygınlaşması ve asidik içeceklerin yaygın tüketilmesinin ortak etkilerine bağlamaktayız.

Daha fazla bilgi

Mide kanserine karşı bal, kefir ve brezilya fındığı

Konular     Mide Kanseri     | 2/25/2016

Mide kanseri özellikle daha az gelişmiş ülkelerde sık görülen kanserler arasındadır. Mide kanserinin tanısının çoğunlukla geç evrede konması tedavinin başarı şansını azaltmaktadır. Bu nedenle mide kanserinden korunma ve erken tanı büyük önem taşımaktadır.

Daha fazla bilgi
<12>

İLETİŞİM BİLGİLERİ

 • Adres
  Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad. No: 11 Terrace Fulya Center No: 1 Daire: 33
  Fulya /Şişli - İSTANBUL
 • E Posta
  info@canfezasezgin.com
 • Randevu
  Hafta İçi : 09:00 - 18:00
  Cumartesi : 10:00 - 15:00
 • Telefon
  0212 215 50 27 - 0212 215 50 28

BASIN KÖŞESİ

© 2016 Prof. Dr. Canfeza Sezgin
Admin