Zerdeçal

Kanser iyileşebilir, mücadele zihinde başlar

Günümüzde modern hayatın getirdiği işlenmiş gıdalar ile içeceklere daha kolay erişim ve ucuzlaşması, hareketsiz hayat, alkol ve sigara tüketimi gibi alışkanlıkların tüketiminin yaygınlaşması, depresyon ve stresin artması, şişmanlık ve şeker hastalığının salgınlaşması, çevresel kirlilik, gıdalarda kimyasal kalıntıların artması gibi nedenlere bağlı olarak kanser görülme sıklığında giderek artış olmaktadır. Kansere bağlı ölümlerin, kalp-damar sağlığına bağlı ölümleri geçerek ilk sıraya geçmesi beklenmektedir.

Daha fazla bilgi

Kanser Kök Hücreleri ve Kanser Biyolojisi

Konular     Kanser Kök Hücresi     Zerdeçal     | 2/29/2016

Kanser 2 mm gibi çok küçük olduğu zaman bile sıçrama yeteneği bulunmaktadır. 2 mm çapa kadar kanser hücreleri ortamdaki sıvıdan şeker, oksijen ve diğer besinleri doğrudan zarlarından alabilirken, 2 mm çapa ulaştıktan sonra bunları alabilmesi için damarlanma veya anjiyojenez isimi verilen bir sürece ihtiyaçları olmaktadır.

Daha fazla bilgi

Kanser kök hücresi nedir? Hangi Gıdaları tüketmeli?

Konular     Kanser Kök Hücresi     Zerdeçal     | 2/25/2016

Kanser kök hücreleri, kanser oluşumundan, kanser tedavisine direnç ile hastalığın tekrarlamasından sorumlu ana kanser hücresidir. Yani kanser sorunun temelidir. Birçok kanserde kök hücre olduğu gösterildi. Bu nedenle kanser tedavisinde en önemli hedeftir.

Daha fazla bilgi

Zerdeçalın Faydaları

Konular     Genel Sağlık     Zerdeçal     | 2/25/2016

Zerdeçal: önemli baharatlardan olup ağız, idrar torbası, rahim ağzı, kalın bağırsak ve cilt kanserlerine karşı koruyucu olabilmektedir.

Daha fazla bilgi
<1>

İLETİŞİM BİLGİLERİ

 • Adres
  Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad. No: 11 Terrace Fulya Center No: 1 Daire: 33
  Fulya /Şişli - İSTANBUL
 • E Posta
  info@canfezasezgin.com
 • Randevu
  Hafta İçi : 09:00 - 18:00
  Cumartesi : 10:00 - 15:00
 • Telefon
  0212 215 50 27 - 0212 215 50 28

BASIN KÖŞESİ

© 2016 Prof. Dr. Canfeza Sezgin
Admin