Fitoterapi

Kanser iyileşebilir, mücadele zihinde başlar

Günümüzde modern hayatın getirdiği işlenmiş gıdalar ile içeceklere daha kolay erişim ve ucuzlaşması, hareketsiz hayat, alkol ve sigara tüketimi gibi alışkanlıkların tüketiminin yaygınlaşması, depresyon ve stresin artması, şişmanlık ve şeker hastalığının salgınlaşması, çevresel kirlilik, gıdalarda kimyasal kalıntıların artması gibi nedenlere bağlı olarak kanser görülme sıklığında giderek artış olmaktadır. Kansere bağlı ölümlerin, kalp-damar sağlığına bağlı ölümleri geçerek ilk sıraya geçmesi beklenmektedir.

Daha fazla bilgi

Anti-kanser aktivitesi olan bitkisel bileşikler

Konular     Fitoterapi     | 1/26/2017

Bitkilerin kanser tedavisinde yoğun olarak araştırılmasının temelinde içerdikleri kanser hücrelerini öldürücü güce sahip doğal maddelerdir.

Daha fazla bilgi

Arka bahçenizde bulunan kanser savaşçısı 5 bitki

Konular     Fitoterapi     | 10/26/2016

Son yüzyılda, kanser, insanlardaki ölüm sebepleri arasından başı çekmektedir. Bu durumun oluşmasında işlenmiş gıdaların ve çevresel kirlenmenin de katkısı vardır. Hâlbuki farkında olmadığınız birkaç kanser koruyucu arka bahçenizde yetişiyor olabilir. Burada, bilimsel çalışmalar ile kansere karşı koruma özelliği olduğu desteklenen 5 farklı bahçe bitkisini konuşacağız.

Daha fazla bilgi

Aşırı antibiyotik kullanımı kanser riskini arttırıyor

Konular     Fitoterapi     | 8/15/2017

Genç veya erişkin yaşlarda uzun süreli sık antibiyotik kullanılmasının kalınbağırsakta ileride kansere dönüşme riski olan hücrelerin oluşturduğu poliplere neden olduğu saptandı. Gut dergisinde yayımlanan çalışmaya göre bağırsaklarda bulunan mikropların cinsinin ve miktarının kanser oluşumu sürecinde önemli rol oynayabileceği saptandı. Birçok insanda antibiyotik kullanılmasına bağlı ishal gelişmektedir. Bu durum antibiyotiklerin yararlı bağırsak mikroplarını öldürmesine bağlanmaktadır. Ölen yararlı bağırsak mikropları yerine zararlı anormal mikroplar yerleşmekte ve bağırsak florasındaki dengeyi bozmaktadırlar.

Daha fazla bilgi

Bilinçsiz bitki kullanımı sağlığınızı riske edip tedavinizi olumsuz etkileyebilir

Konular     Fitoterapi     | 9/7/2016

Bitkiler şifalı özellikleri ile hastalıkların tedavisi için binlerce yıldır kullanılmaktadır. Yan etkileri kimyasal ilaçlara göre daha az olması en önemli avantajlarıdır. Başta kanser olmak üzere birçok kronik hastalığın günümüzde giderek artması, ilaçların bu sorunları iyileştirmede kısmen başarısız olması bitkilerin sağlık için kullanılmalarının yaygınlaşmasına neden olmuştur. Peki tamamen doğal olan bitkilerin kullanımı yan etkisiz mi? Komşu, arkadaş, internet vs gibi ortamlardan duyulan her bitki doğrudan kullanılabilir mi?

Daha fazla bilgi

Bitkisel Desteğin Tıbbi Tedaviyle Beraber Kullanılması Akciğer Kanserinde Yararlı Olabilir

Konular     Akciğer Kanseri     Fitoterapi     | 8/14/2017

Akciğer kanseri çoğunlukla metastaz yapmış ileri evrede tanı konmakta ve ciddi sağlık sorununa neden olmaktadır. Güney Kore’ de kanser tedavisinde geleneksel yöntemler ve fitoterapi yani bitkisel tedaviler sık kullanılmaktadır. Özellikle akciğer kanserinde yaşam kalitesini arttırmada, kemoterapinin yan etkilerini azaltmada ve akciğer kanserine karşı tedavide Kore’ de kullanılmaktadır.

Daha fazla bilgi

Bitkisel Destek Onkolog Denetiminde Alınmalı

Konular     Fitoterapi     Kanserle Mücadele     | 2/14/2017

Kanser hastalarının çoğunda eşlik eden sağlık sorunları ile çeşitli ilaç kullanımları, tedavi esnasında tedavi ve yan etkiler için çok sayıda ilaç kullanılmasının, bitkisel ürünlerin kullanımı konusunda ciddi yaklaşım gerektiğini gösterdiğini anlatan Sezgin, bitkilerin çeşitli ilaçların etkisini bozabilmesi, bazı sağlık sorunlarında yan etkilerinin de tıbbi değerlendirme gerektirdiğinin altını çizdi.

Daha fazla bilgi

Bitkisel gıdalar kanserden korunmada en önemli dostlarımız

AHCC, astragalus, beta glukan, biberiye, coriolous, çemen otu, çin melekotu, çörek otu, devedikeni, dulavrat otu, ginkgo biloba, karahindiba, keten tohumu, lycium, meyan kökü, ökse otu, reishi mantarı, shiitake mantarı, panax ginseng, şakayık, üzüm, yeşil çay, zencefil ve zerdeçal gibi besinler veya besinlerin içerdiği doğal bileşenler kemoterapinin yan etkilerini azaltmada ve / veya kanser hücrelerini öldürücü etkilerini arttırmada yoğun olarak araştırılmaktadır. - See more at: http://www.canfezasezgin.com/Home/Icerik/BitkilerKansereKarsiSavastaEnBuyukDostumuz#sthash.tnFslOd7.dpuf

Daha fazla bilgi

Bitkisel Tedavi Kanser Tedavisinin Yan Etkilerini Azaltıyor

Konular     Fitoterapi     Kanserle Mücadele     | 6/20/2017

Bitkisel tedavilerin kanserde yararı ile ilişkili bilimsel çalışmalar giderek artıyor. Geçtiğimiz haftalarda A.B.D. de yapılan onbinlerce meslektaşımızın katıldığı 2017 ASCO toplantısında sunulan bir çalışmada iki haftada bir FOLFOX kemoterapisi alan kolorektal kanserli hastalara standardize korean ginseng verilmesinin yararı değerlendirilmiştir.

Daha fazla bilgi

D Vitamini kanserde hayat kurtarıcı olabilir

Konular     Fitoterapi     | 1/12/2017

D Vitamini kanserde hayat kurtarıcı olabilir

Daha fazla bilgi
<123>

İLETİŞİM BİLGİLERİ

 • Adres
  Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad. No: 11 Terrace Fulya Center No: 1 Daire: 33
  Fulya /Şişli - İSTANBUL
 • E Posta
  info@canfezasezgin.com
 • Randevu
  Hafta İçi : 09:00 - 18:00
  Cumartesi : 10:00 - 15:00
 • Telefon
  0212 215 50 27 - 0212 215 50 28

BASIN KÖŞESİ

© 2016 Prof. Dr. Canfeza Sezgin
Admin