Fitoterapi

YouTube video player
Propolis neye iyi geliyor?

Propolis neye iyi geliyor?

Yüksek tansiyona neler iyi gelir? Hemoroit sorunu nasıl geçer? Çocuk sahibi olamayanlar için

Yüksek tansiyona neler iyi gelir? Hemoroit sorunu nasıl geçer? Çocuk sahibi olamayanlar için

Bitkisel Tedavi Kanser Tedavisinin Yan Etkilerini Azaltıyor

Konular     Fitoterapi     Kanserle Mücadele     | 7/3/2018

Bitkisel tedavilerin kanserde yararı ile ilişkili bilimsel çalışmalar giderek artıyor. Geçtiğimiz haftalarda A.B.D. de yapılan onbinlerce meslektaşımızın katıldığı 2017 ASCO toplantısında sunulan bir çalışmada iki haftada bir FOLFOX kemoterapisi alan kolorektal kanserli hastalara standardize korean ginseng verilmesinin yararı değerlendirilmiştir.

Daha fazla bilgi

Ölümsüz Kanser Kök Hücresi Aşil'i Topuğundan Vurarak Öldürmek

Konular     Fitoterapi     Kanserle Mücadele     | 7/3/2018

Kanser kök hücreleri tedavilere rağmen kanser hücrelerinin hayatta kalmasından, kanserin tekrarlamasından, ilaçlara yanıt alınamamasından ve kanserin uzak organlara sıçrama yapmasından sorumlu ana nedendir. Kanser kök hücrelerinin öldürülmesi kanserin yok edilmesinin temelini oluşturur.

Daha fazla bilgi

Bitkisel Desteğin Tıbbi Tedaviyle Beraber Kullanılması Akciğer Kanserinde Yararlı Olabilir

Konular     Akciğer Kanseri     Fitoterapi     | 7/3/2018

Akciğer kanseri çoğunlukla metastaz yapmış ileri evrede tanı konmakta ve ciddi sağlık sorununa neden olmaktadır. Güney Kore’ de kanser tedavisinde geleneksel yöntemler ve fitoterapi yani bitkisel tedaviler sık kullanılmaktadır. Özellikle akciğer kanserinde yaşam kalitesini arttırmada, kemoterapinin yan etkilerini azaltmada ve akciğer kanserine karşı tedavide Kore’ de kullanılmaktadır.

Daha fazla bilgi

Kanser tedavisinde kullanılan doğal veya bitkisel ilaçlar

Konular     Fitoterapi     Kanserle Mücadele     | 10/26/2017

Kanser tedavisinde kullanılan bitkisel veya doğal ilaçlar sadece onkoloji uzmanları tarafından reçete edilebilmekte ve tedavide kullanılabilmektedir. Kanserin tedavisinde kullanılan doğal veya bitkisel ilaçlar, klinik çalışmalardan geçmiş, kanserin tedavisinde etkinliği gösterilmiş ve insanlarda kullanım için onaylanmış bitkilerden elde edilen doğal bileşenlerdir. Bu bileşenler ilk başta çok fazla miktarda bitki kullanılarak elde edilebilirken günümüzün yeni teknolojisinde modern sentezleme yöntemleri ile ilaç fabrikalarında bitkiler kullanılmadan elde edilmektedir. Bu da bitkilerin soylarının kurumasının önüne geçmektedir.

Daha fazla bilgi

Aşırı antibiyotik kullanımı kanser riskini arttırıyor

Konular     Fitoterapi     | 8/15/2017

Genç veya erişkin yaşlarda uzun süreli sık antibiyotik kullanılmasının kalınbağırsakta ileride kansere dönüşme riski olan hücrelerin oluşturduğu poliplere neden olduğu saptandı. Gut dergisinde yayımlanan çalışmaya göre bağırsaklarda bulunan mikropların cinsinin ve miktarının kanser oluşumu sürecinde önemli rol oynayabileceği saptandı. Birçok insanda antibiyotik kullanılmasına bağlı ishal gelişmektedir. Bu durum antibiyotiklerin yararlı bağırsak mikroplarını öldürmesine bağlanmaktadır. Ölen yararlı bağırsak mikropları yerine zararlı anormal mikroplar yerleşmekte ve bağırsak florasındaki dengeyi bozmaktadırlar.

Daha fazla bilgi

Güneş Yanığına Bitkisel Çözüm

Konular     Fitoterapi     | 7/14/2017

Güneş Yanığına Bitkisel Çözüm

Daha fazla bilgi

Şaman Ayini Bitkisi Kanserde Araştırılıyor

Konular     Fitoterapi     | 7/5/2017

Bitkiler binlerce yıldır çeşitli amaçlarla insanlar tarafından kullanılıyor. Ülkemizde üzerlik otu olarak bilinen harmala peganum eskiden şamanların törenlerinde trans için kullandıkları bitkilerdendir. Üzerlik otunun bazı bölümleri tıbbi amaçlarla araştırılmaktadır. Hayal gördürücü bileşenler içeren bitkinin bakteri, mantar ve virüslere karşı öldürücü etkisi var.

Daha fazla bilgi

Yapışkan Andızotu ve Geleneksel Kullanımı

Kanser tedavisinde çeşitli ilaçlar kullanılmaktadır. Bunlar kanser ilaçları yanı sıra tansiyon, şeker, kalp, böbrek, depresyon, uyku, iştah ve ağrı ilaçlarıdır. Ayrıca kanser ilaçları sıklıkla değiştirilmektedir. Bitkiler ve ilaçlar arasında etkileşimler olduğu için kanser tedavisi sırasında bitki kullanımına dikkat edilmelidir. Hastalar kanser gibi ciddi bir hastalıkta mutlaka onkoloji uzmanının yönetiminde tedavilerini sürdürmelidir.

Daha fazla bilgi

Bitkisel Destek Onkolog Denetiminde Alınmalı

Konular     Fitoterapi     Kanserle Mücadele     | 2/14/2017

Kanser hastalarının çoğunda eşlik eden sağlık sorunları ile çeşitli ilaç kullanımları, tedavi esnasında tedavi ve yan etkiler için çok sayıda ilaç kullanılmasının, bitkisel ürünlerin kullanımı konusunda ciddi yaklaşım gerektiğini gösterdiğini anlatan Sezgin, bitkilerin çeşitli ilaçların etkisini bozabilmesi, bazı sağlık sorunlarında yan etkilerinin de tıbbi değerlendirme gerektirdiğinin altını çizdi.

Daha fazla bilgi

Anti-kanser aktivitesi olan bitkisel bileşikler

Konular     Fitoterapi     | 1/26/2017

Bitkilerin kanser tedavisinde yoğun olarak araştırılmasının temelinde içerdikleri kanser hücrelerini öldürücü güce sahip doğal maddelerdir.

Daha fazla bilgi
<123>

İLETİŞİM BİLGİLERİ

 • Adres
  Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad. No: 11 Terrace Fulya Center No: 1 Daire: 33
  Fulya /Şişli - İSTANBUL
 • E Posta
  info@canfezasezgin.com
 • Randevu
  Hafta İçi : 09:00 - 18:00
  Cumartesi : 10:00 - 15:00
 • Telefon
  0212 215 50 27 - 0212 215 50 28
 • WhatsApp
  0505 239 8959

BASIN KÖŞESİ

© 2016 Prof. Dr. Canfeza Sezgin
Admin